OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na V Niedzielę Wielkanocną, 28-my kwietnia 2024 r.

1.W pon. przypada św. Katarzyny Sieneńskiej dz.dK patronki Europy; w środę 1 Maja - św. Józefa rzemieślnika - Rozpoczynamy nabożeństwa Majowe. Na „Majowe” gromadzimy się w Sanktuarium codziennie o godz. 17.30 prosząc tą piękną śpiewaną modlitwą zwłaszcza o to, aby nasze rodziny były Bogiem silne (W maju nie ma innych dodatkowych nabożeństw w tygodniu); w czw. - święto św. Atanazego bp.dK a także „ Dzień Flagi.w piątek 3 Maja - uroczystość N.M.P Królowej Polski. Dodatkowe Msze św. w Sanktuarium o godz. 10.00 i 12.00 a w kościołach i kaplicach fdialnych jak w niedzielę. W Mirosławicach o godz. 10.00 odpust; w sob. - św. Floriana m, patrona strażaków i hutników - wieczorna Eucharystia z relikwiami św. Floriana. Solenizantom i jubilatom życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki świętych patronów.

2.W I-szą środę rn-ca Msza św. z udziałem R.R.M; w I-szy piątek i w I-szą sobotę m- ca odwiedzimy z posługą sakramentalną obłożnie chorych. Pierwszopiątkowa spowiedź św. od godz. 17.30 a wieczorna Eucharystia z udziałem Straży Flonorowej ale wyjątkowo bez spotkania Bractwa w sali parafialnej.

3.Za tydzień w I-szą niedzielę m-ca po Sumie o godz. 12.00 zmiana tajemnic Różańca św. Za tydzień w Gąbinie o godz. 11.15 odpust z racji nadchodzącego święta św. Stanisława bp.m.

4.Z placu przy Sanktuarium zniknęła Kapliczka św. Antoniego - drugiego Patrona naszej Parafii. Stary wiąz służył jako drzewo w tej formie jeszcze przez szesnaście lat. Czas sprawił, że materiał uległ degradacji do tego stopnia, że zagrażał przewróceniem obiektu. W starym miejscu powstanie niebawem nowa konstrukcja. Mile widziane będą zatem pomysły na nową kaplicę św. Antoniego. Tymczasem za wykonane prace rozbiórkowe oraz cenne i mądre koncepcje dziękuję panom ze Służby Sanktuaryjnej a zwłaszcza panom: Antoniemu Macule, Andrzejowi Babickiemu, Jerzemu Krzymińskiemu, Stanisławowi Minko. Jorandowi Woś, Krzysztofowi Ragan, Stanisławowi Walburg i Zenonowi Sieńko. Serdeczne Bóg zapłać za piękną postawę.

5.W trzecią Sobotę miesiąca maja - 18.V. b.r. - o godz. 11.00 przypada Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Łaskawej z Jezus a także główna uroczystość odpustowa Parafii.

6.Wychodzącym ze świątyni polecamy tygodnik "Niedziela” będący dla katolików źródłem wiedzy oraz umocnienia wiary.

7.Darczyńcom dziękujemy za składane dzisiaj ofiary na Sanktuarium - serdeczne Bóg zapłać!. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej Parafii także dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów.

Ks. Prałat dr Andrzej Dowal